Вітаю Вас, Гість
Головна » 2013 » Серпень » 9 » Ціна зволікання – життя хворих
16:45
Ціна зволікання – життя хворих
31 липня 2013 року в обласному пресс-клубі відбулося засідання «круглого столу» на тему «Ціна зволікання – життя хворих», ініціатором проведення якого виступила громадська організація «Клуб «Шанс».

На початку засідання керівник громадської організації «Клуб «Шанс»Олексій ЗАГРЕБЕЛЬНИЙ розповів про кількість хворих гепатитом С на Сумщині та про нестачу коштів на лікування. Зауважив також, що ситуація не тільки не покращується, а навпаки – гіршає.

Хоча в області затверджена програма діагностики, лікування та профілактики вірусних гепатитів «Антигепатит» на 2012-2017 роки, із передбачених на 2013 рік більш ніж шести мільйонів гривень у першому півріччі з обласного бюджету на закупівлю противірусних препаратів не було виділено жодної копійки.

У країнах СНД у відсотковому відношенні кількість хворих гепатитом С становить 3-5%. А ситуація, тим часом не поліпшується. 28 липня 2013 року у парку культури та відпочинку ім. І.М. Кожедуба сумчани пройшли безкоштовне експрес-тестування на гепатит С. Із 66 протестованих 11 отримали «позитивний» результат. За словами Андрія СНІЦАРЯ – головного лікаря обласної інфекційної лікарні ім.. З.Й. Красовицького, Сумська область на 2-ому місті серед областей України за чисельністю хворих на гепатит С.

Можновладці тим часом розводять руками, запевняючи, що найближчим часом усе вирішиться і необхідне фінансування буде надано, але маємо те, що маємо.

За словами Віктора БОБИРЕНКО – експерта ГО «Бюро аналізу політики», Сумська область – одна з трьох областей України, де є програма «Антигепатит». Олексій Загребельний наголосив, що планує лише посилювати активність громадських організацій, цим самим зацікавлюючи владу. Лишається сподіватись, що ми «приречені» на успіх.

Данііл Кудін
Категорія: Новини | Переглядів: 228 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: