Вітаю Вас, Гість
Головна » 2015 » Червень » 18 » Проблеми ЖКГ Сум та можливі шляхи їх вирішення: погляд громадської експертної комісії
06:38
Проблеми ЖКГ Сум та можливі шляхи їх вирішення: погляд громадської експертної комісії
17 травня у Сумському прес-клубі відбувся захід, ініційований громадською експертною комісією з питань житлово-комунального господарства, благоустрою, надзвичайних ситуацій та екології міста Суми. Експерти обговорювали різноманітні проблеми міста, які потребують негайного вирішення.

Перше питання, що було порушено на конференції,  – пляжі та їх благоустрій. За словами Анни Кунцевіч, секретаря комісії, орендатори, які збагачуються матеріально завдяки пляжному сезону, торгуючи та надаючи різноманітні рекреаційні послуги, не виконують усіх законодавчо встановлених норм безпеки та гігієни на пляжі.

Також було порушено проблему документального статусу пляжів, адже де факто в Сумах пляж є лише однин, інші – місця для купання. Відповідно усі прописані правила не мають до них жодних відношень. «Ми маємо обрати відповідні місця, де є потенціал безпеки та рекреаційні можливості, та перевести їх у статус пляжів. Але ми повинні зробити все, щоб цей статус став визнаним», – зауважив член комісії Олексій Пархомчук. Також експерти закликали усіх громадських активістів і організації долучатися до їх справи.

Наступним питання, що прозвучало на прес-конференції, була дилема з вуличними тваринами. Експерти навели приклад того, як з проблемою бездомних собак та кішок боролися у місті Луцьк. Створене там комунальне підприємство «Ласка» вирішило це питання простим алгоритмом: собаку ловлять, тестують на сказ, у разі його присутності  усипляють, а якщо тварина здорова, її стерилізують та шукають нового власника.

Підприємство за таким прикладом експерти пропонують створити й у нашому місті.

Також  Олекцій Пархомчук порушив питання можливої заміни ламп розжарювання на альтернативні, світодіодні світильники, що є більш технічними, довготривалими у використанні  та економічними. Економія за електричну енергію на рік становитиме 156 тисяч гривень, а за п’ять років – 1,8 мільйона гривень Експертна комісія проводила тестування даних ламп від одинадцяти виробників, розмістивши їх на вулиці Набережна річки Стрілки, де вони працювати  впродовж лютого-березня. За даними тестування було відібрано п’ять виробників, які, за ініціативи міського голови, можуть освітлювати сумські вулиці в майбутньому.

Також на заході обговорили питання розміщення комунікацій у багатоповерхових будинках і технічної документації на такі будинки. За словами експертів, через відсутність техпаспорту на будинок, поширюється повна безвідповідальність та анархія.

Загалом експертна комісія надала багато слушних порад, як покращити комунальну ситуацію міста Суми, але, як  зазначив Сергій Гапуніч,  «завдання комісії – проаналізувати проблему і надати рекомендації, а рішення буде приймати місцева влада й усе повністю залежить від неї».

Ангеліна КОВАНДА

 

 

 

 

 
Категорія: Новини | Переглядів: 304 | | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: