Вітаю Вас, Гість
Головна » 2016 » Серпень » 22 » На Сумщині триває кампанія із запровадження прозорості діяльності лікарняних благодійних фондів
10:54
На Сумщині триває кампанія із запровадження прозорості діяльності лікарняних благодійних фондів
Через складне економічне становище лікарень благодійні кошти — це можливість підвищити якість надання  медичної допомоги. Справа лише за їх цільовим і прозорим використанням. У першій половині серпня громадські активісти «Бюро аналізу політики» провели моніторинг роботи благодійних організацій, які здійснюють свою діяльність по збору благодійних внесків на території закладів охорони здоров’я міста Суми.

Регіональний координатор програми «Протидія поборам за безкоштовні медичні послуги»  Володимир Чепік направив  інформаційні запити до головних лікарів медичних установ міста Суми. Вивчивши відповіді, ми встановили, що на сьогоднішній день на території міста Суми діють чотири об’єднання, які отримують  добровільні пожертви від пацієнтів.

Так, на території Сумської обласної лікарні діє об’єднання громадян «Медицина майбутнього нова», а Сумська обласна стоматологічна поліклініка на свої території дозволила розміститись благодійному фонду «Здоров’я майбутнього».  У Сумській міській лікарні № 1 пожертви збирає Сумське міське об’єднання громадян «Медицина майбутнього». Згідно наданої керівництвом установи інформації, на території Сумської міської клінічної лікарні № 5 не діють організації, які здійснюють свою діяльність по збору благодійних внесків. Натомість на території п’ятої лікарні діє Сумське міське громадське об’єднання лікарняної каси «Медицина XXI століття», яке відповідно до договору співпраці надає благодійну допомогу лікарні.

Серед даних організацій рекордсменом з отримання добровільних пожертв є громадська організація «Медицина майбутнього нова». Сума зібраних коштів за 2015 рік становить майже 3,9 млн. грн. Друге місце посідає об’єднання громадян «Медицина майбутнього» із сумою понад 1,55 млн. грн. Благодійний фонд «Здоров’я майбутнього» отримав близько 440 тис. грн., а громадське об’єднання лікарняної каси «Медицина XXI століття»  — 315 тис. грн.

Аналіз даних соціологічного дослідження, проведеного ГО «Інституту аналітики та адвокації» у рамках програми «Протидія поборам за безкоштовні медичні послуги», яка реалізується в Україні за підтримки МФ «Відродження» свідчить, що рівень медичного обслуговування в Україні, зокрема у м. Суми, не відповідає запитам суспільства.

Результати дослідження свідчать про високу свідомість людей, які проявляють готовність платити, якщо знають, за що вони платять. Сумчани хочуть знати куди йдуть їхні пожертви, яке обладнання оновлюється, яким чином поліпшується надання медичної допомоги.

81% мешканців м. Суми вважають, що медицина вже давно є платною і законодавчо закріплене Конституцією України право громадян на безкоштовну медицину у державних і комунальних закладах охорони здоров’я, не забезпечується.

Більшість населення проявляє готовність до оплати за лікування за умови прозорості та права на отримання інформації, куди спрямовані кошти, внесені ними, як благодійні пожертви. Таку інформацію хотіли б мати 85% респондентів у Сумах.

— Основне завдання програми — запровадження прозорої та відкритої діяльності благодійних організацій, що діють на території закладів охорони здоров’я. Громадські організації та лікарні повинні відкрити інформацію про отримані від пацієнтів добровільні внески та їх цільове використання. Прозорість роботи фондів — запорука відновлення довіри відвідувачів лікарні та збільшення обсягу добровільного фінансування медичних установ, — вважає Володимир Чепік, регіональний представник програми «Протидія поборам за безкоштовні медичні послуги».

Довідка: «Протидія поборам за безкоштовні медичні послуги» — програма, яку 3 рік поспіль реалізують експерти Інституту аналітики та адвокації у різних областях України. Основна мета — «прозорення» та нормативне врегулювання співпраці благодійних фондів та лікувальних закладів. Минулого року команді «побороборців» вдалось запровадити механізми підзвітної діяльності у Луцьку, Вінниці, Черкасах, Чернігові, ще раніше у Полтаві. Вже сьогодні місцеві громади цих міст бачать, скільки коштів збирається фондами та куди і скільки коштів витрачається лікарнями, адже останні публічно та відкрито звітуються. До кінця 2016 планують запровадити таку практику у Тернополі, Сумах, Миколаєві та Житомирі. 
Категорія: Новини | Переглядів: 242 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: