Вітаю Вас, Гість
Головна » 2015 » Квітень » 22
У період з 11 по 17 квітня 2015 року в Україні зафіксовано 4 випадки порушень в категорії «Фізична агресія» та два випадки в категорії «Цензура. Доступ до інформації» 

Антитрендом тижня з 11 по 17 квітня стало пряме і непряме залякування журналістів силовиками (Ізмаїл на Одещині) та представниками політично-воєнізованих угрупувань (Херсон). Одному з журналістів спалено авто, іншому погрожували влаштувати йому призов до армії. Також влада і бізнес намагалися перешкодити журналістам у доступу до інформації (Кіровоград, Бердянськ), а в Миколаєві прес-служба обласної ради на свій розсуд заборонила журналістам переміщатися залом, виділивши їм місце позаду. 

Категорія «Фізична агресія»
У Кіровораді у будівлі ПАТ «Акустика», яке протягом багатьох років експлуатується як офісний центр і в якому віднедавна знаходиться осередок Національної спілки журналістів України в Кіро ... Читати далі »
Категория: Новини | Просмотров: 200 | Дата: 22.04.2015 | Комментарии (0)

У період з 4 по 10 квітня 2015 року в Україні зафіксовано 4 випадки порушень в категорії «Фізична агресія» та один випадок в категорії «Непрямий тиск» 

Початок квітня засвідчив тенденцію наростання агресії щодо журналістів, які працюють «у полі» (Одеса, Дніпропетровськ), випадків залякувань та побиттів через резонансні матеріали (Черкаси, Севастополь). Окрім того окупаційна влада в Криму продовжила практику тиску на журналістів проукраїнських колись видань, - Тетяну Гучакову, яка працювала на  BlackSeaNews, представники ФСБ допитали та провели обшук у її домі в Ялті. 

Категорія «Фізична агресія»
У Дніпропетровську на студентку журфаку ДНУ Наталію Крицкову скоєно напад, коли Наталя разом із громадською активісткою Оксаною Грошевихіною знімали сюжет про бізнес переселенки із Донецька Юлії. Сюжет стосувався пограбування перукарні, власницею якої є переселенка, а ... Читати далі »
Категория: Новини | Просмотров: 227 | Дата: 22.04.2015 | Комментарии (0)

У період з 21 по 27 березня 2015 року в Україні зафіксовано по одному випадку порушень в категоріях «Фізична агресія», «Цензура. Доступ до інформації» та «Захист свободи слова»

В останній тиждень березня ІМі зафіксувало тривання тенденції перешкоджання роботі журналістам у недопуску їх на засідання локальної ради (сесії міської ради Одеси, коли після довгих суперечок журналістів таки пропустили до залу), як теж продовження «епопеї» з ненаданням даних публічної інформації Чернівецьким університетом. Журналістка Надія Бабинська зброю не склала, а продовжила боротьбу у судовому порядку. 

Категорія «Фізична агресія»
В Одесі перед початком чергової сесії міської ради, журналісти та громадські діячі опинились перед зачиненими дверима. Невідомі люди у формі з написом “муніципальна міліція” загородили підходи до дверей. Через деякий час журналістів поча ... Читати далі »
Категория: Новини | Просмотров: 225 | Дата: 22.04.2015 | Комментарии (0)