Вітаю Вас, Гість
Головна » Новини
Насилля проти журналістів продовжує набирати обертів. За останніми підрахунками більше 150 журналістів постраждали з початку протестів в Києві. 42 журналісти були поранені під час висвітлення протестів в середині січня, до цього додаються свідчення про те, що журналістів залякують, їм погрожують і змушують залишити країну.

У відповідь на таку відчайдушну ситуацію Міжнародна федерація журналістів (IFJ) спільно з Європейською федерацією журналістів (EFJ) започатковує Українську кризову кампанію - #SOS_KIEV мета якої закликати український уряд поважати свободу преси і припинити напади на журналістів по всій країні.

На сторінці кампанії містяться новини і аналітика щодо ситуації з журналістами в Україні, інформація про те, як колеги з усього світу можуть виявити свою підтримку, практичні поради з безпеки для журналістів, що працюють на місці, а також інформація про те, як ... Читати далі »
Категория: Новини | Просмотров: 259 | Дата: 30.01.2014 | Комментарии (0)

20 січня в обласному прес-клубі сумські журналісти заявили про свою позицію стосовно останніх законів, які вже встигли наректи «диктаторськими».

Метою прес-конференції стало залучення свідомої української спільноти до обговорення та активних дій у боротьбі за свободу слова.

З представниками преси спілкувалися автори звернення: редактор телеканалу АТБ Сергій АЛЕЩЕНКО, заступник головного редактора газети «Данкор» Владислав ІВЧЕНКО, головний редактор газети «Панорама» Євген ПОЛОЖІЙ, власний кореспондент газети «Україна молода» Алла ФЕДОРИНА.

Обговорювалися закони «Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України щодо заочного кримінального впровадження» – № 3587, «Про внесення змін до закону України «Про судоустрій і статус суддів» та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» – №3879.

«Дія цих законів виявиться згубною для кожного з нас, вони обмежують права та свободи громадян: свободу слова, свободу совісті, своб ... Читати далі »
Категория: Новини | Просмотров: 263 | Дата: 21.01.2014 | Комментарии (0)

Сумський прес-клуб став місцем для дитячої творчості. 15 січня тут відкрилась виставка робіт школярів на тему: «Ось така українська зима! Навчаючи малюванню, – вчити духовності».

Учасники виставки – члени гуртка «Чарівний пензлик» при Сумському НВК №42. Усього до цього кола юних художників належить близько 500 дітей – це всі учні навчально-виховного комплексу.

«Не кожна дитина може потрапити до художньої школи, – говорить заступник директора з навчально-виховної роботи НВК Ганна КРАСУЛЯ. – Тому для того, щоб розвивати художній смак учнів, здійснювати їх естетичне й патріотичне виховання, у нас діє багато гуртків».

Це не перша виставка «Чарівного пензлика». «Ми виставлялись у Сумській муніципальній галереї, також співпрацюємо з бібліотеками та громадськими організаціями, – зазначає керівник гуртка Світлана ПУШКАР. – Плануємо продовжувати подібну практику. Адже, приємно, коли дітей називають героями, хоча б героями виставки».

На відкритті події були присутні ... Читати далі »
Категория: Новини | Просмотров: 303 | Дата: 18.01.2014 | Комментарии (0)

Обласне об’єднання громадян «Усвідомлений вибір народу» представило в Сумському прес-клубі звіт з виконання свого проекту, протягом 6 місяців дії якого було проведено роботу зі створення системи первинної безоплатної допомоги.

Цільовою аудиторією проекту, який тривав з липня по грудень 2013 року, стали малозахищені категорії населення 11 сільських рад Лебединського району та Битицької сільської ради Сумського району, а саме пенсіонери, інваліди, ветерани, сільські жителі, одинокі матері, члени багатодітних сімей, безробітні, паліативні пацієнти, інші малозабезпечені громадяни.

В ході роботи щомісяця організовувалися виїзні консультації населення юристами безпосередньо в селах Лебединського району. Сільські ради організовували зустрічі населення з юристами.

«За час роботи проекту було надано юридичну первинну правову допомогу 274 особам, в т.ч. з 252 – із сільської місцевості, – розповіла керівник проекту Світлана Дронік. – Справи переважно стосувалися соціального ... Читати далі »
Категория: Новини | Просмотров: 312 | Дата: 06.01.2014 | Комментарии (0)

Якщо поцікавитися у пересічного українця його ставленням до ГМО (генетично модифікованих організмів), відповідь здебільшого буде однозначною: «ГМО – це погано». А от якщо попросити аргументувати свою позицію, пояснивши, що саме поганого несе нам генетична інженерія, – навряд чи ми почуємо якісь обґрунтовані доводи.

Жителі України, та і не лише нашої держави, легко стають жертвами інформаційних сенсацій. Так, час від часу інформаційний простір потрясають жахливі історії про згубність ГМО для організму. Перелякані споживачі з радістю дивляться на всюдисущі написи «Без ГМО» на продуктах, не задумуючись про інші загрози, які ті можуть нести.

Насправді ж висновок Всесвітньої організації охорони здоров’я однозначний: «ГМ продукти, доступні на міжнародному рівні, пройшли оцінку ризиків для здоров’я людини… Результати не вказують на будь-який ризик».

Узагальнений результат понад 130 наукових ... Читати далі »
Категория: Новини | Просмотров: 301 | Дата: 13.12.2013 | Комментарии (0)

«Професійна етика журналіста: хто має відстежувати її порушення та яка реакція на них може бути ефективною?» Засідання за «круглим столом» під такою назвою відбулося у Сумському обласному прес-клубі.

Приводом до нього стали реалії сучасної журналістики, що відобразилися зокрема у моніторингу регіональних ЗМІ, що майже два роки відбувається за проектом «Моніторинг публікацій у регіональних друкованих ЗМІ для оцінки дотримання стандартів журналістики». Ознайомлення з підсумками досліджень навряд чи може втішити когось із місцевих журналістів, адже вони засвідчують: на фоні інших регіонів, що входять до проекту – Донецької, Вінницької, Львівської областей та АР Крим – Сумщина виглядає «передовою» щодо розміщення «джинси» та відстаючою щодо дотримання стандартів якості публікацій у друкованих та Інтернет-ЗМІ.

Координатор проекту медіа-експерт Світлана ЄРЕ ... Читати далі »
Категория: Новини | Просмотров: 266 | Дата: 29.11.2013 | Комментарии (0)

Незалежна профспілка найманих працівників ПАТ «Сумське НВО ім. Фрунзе» прийняла рішення про вступ до Всеукраїнського профспілкового об’єднання «Демократичні профспілки України».

Про це на засіданні «круглого столу», що відбувся в обласному прес-клубі з ініціативи Всеукраїнської профспілки «Народна солідарність» повідомив голова профспілкового комітету фрунзенців Валерій ШЕРШЕНЮК.

Без об’єднання, вважає він, профспілкам неможливо успішно боротися за свої права. Лише об’єднавшись, можна вирішити проблеми, серед яких Валерій Шешенюк називає передусім те, що підприємство не рахується з їх профспілкою, приймаючи суттєві рішення; не приймається новий колективний договір, а при цьому на ПАТ не кращі умови праці для робітників. Є й певні утиски щодо членів незалежних профспілки, що взагалі є порушенням прав людини. І якщо досі спілка не знаходила, з ким можна об’єднатися, то тепер така спільнота є – це «Демократичні профспілки України».

Лідери профспілкового об’єднання « ... Читати далі »
Категория: Новини | Просмотров: 299 | Дата: 29.11.2013 | Комментарии (0)

7 листопада в Сумському прес-клубі було презентовано проект Сумського обласного комітету молодіжних організацій (СОКМО) «Школа громадської активності», який буде спрямований на підвищення професійного рівня активістів громадських організацій, покращення комунікації між ними та інформаційну підтримку організацій у малих містах Сумської та Харківської областей.

Зважаючи на позитивний досвід в реалізації попередніх проектів СОКМО щодо створення та координації мережі громадських організацій, фондом National Endowment or Democracy (NED) було винесено рішення про продовження роботи організації в даному напрямку з залученням Сумської та Харківської областей.

Проект передбачає навчання та обмін необхідною інформацією представників громадських організацій та ініціативних груп громадян. Пріоритетними цільовим групами для проекту є організації-новачки, ініціативні групи громадян, які прагнуть створити громадську організацію, активні громадяни, студенти з малих міст двох областей.
... Читати далі »
Категория: Новини | Просмотров: 351 | Дата: 08.11.2013 | Комментарии (0)

14 жовтня 2013 року народні депутати України Ксенія ЛЯПІНА, В’ячеслав КИРИЛЕНКО та Олег МЕДУНИЦЯ зустрілися в Сумському прес-клубі з журналістами, підприємцями та громадськими лідерами. 

Під час спілкування мова йшла про економічну ситуацію у країні, бюджетну систему, підприємництво. Зокрема, Ксенія Ляпіна наголосила, що криза у країні поглиблюється, відбувається стагнація, у прогнозах аналітиків – дефолт. Змінити ситуацію можна, вирішивши насамперед два ключові завдання: позбавитися, чи, принаймні, зменшити корупцію та захистити право власності. Це означає, що необхідно реформувати судову, правоохоронну та адміністративну системи.

За словами В’ячеслава Кириленка, наразі необхідно вирішувати соціальні питання, долати прірву між невеликою групою багатих людей і масою незаможних українців. «У кожного з нас немає сумніву, що владу Януковича необхідно міняти. В той же час ми маємо визначитися ... Читати далі »
Категория: Новини | Просмотров: 241 | Дата: 17.10.2013 | Комментарии (0)

31 липня 2013 року в обласному пресс-клубі відбулося засідання «круглого столу» на тему «Ціна зволікання – життя хворих», ініціатором проведення якого виступила громадська організація «Клуб «Шанс».

На початку засідання керівник громадської організації «Клуб «Шанс»Олексій ЗАГРЕБЕЛЬНИЙ розповів про кількість хворих гепатитом С на Сумщині та про нестачу коштів на лікування. Зауважив також, що ситуація не тільки не покращується, а навпаки – гіршає.

Хоча в області затверджена програма діагностики, лікування та профілактики вірусних гепатитів «Антигепатит» на 2012-2017 роки, із передбачених на 2013 рік більш ніж шести мільйонів гривень у першому півріччі з обласного бюджету на закупівлю противірусних препаратів не було виділено жодної копійки.

У країнах СНД у відсотковому відношенні кількість хворих гепатитом С становить 3-5%. А ситуація, тим часом не поліпшується. 28 липня 2013 року у парку культури та відпочинку ім. І.М. Кожедуба сумчани пройшли безкоштовне експрес-т ... Читати далі »
Категория: Новини | Просмотров: 262 | Дата: 09.08.2013 | Комментарии (0)

« 1 2 ... 10 11 12